Gospoda Jaskółeczka

Odpowiedzialność społeczna

Powstaliśmy, by zapewnić miejsca pracy i rehabilitację społeczno – zawodową osobom po kryzysach psychicznych, które mają szczególne problemy na rynku pracy. Naszą misją jest serwowanie domowych posiłków najwyższej jakości, w cenach na „każda kieszeń” oraz zmiana wizerunku osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Zatrudniamy obecnie 24 osoby, z czego 18 to osoby niepełnosprawne. Przedsiębiorstwo społeczne, jakim jest Gospoda Jaskółeczka, to jedna z najefektywniejszych metod integracji społecznej, zapobiegająca bierności zawodowej osób chorujących psychicznie.

Gospoda Jaskółeczka przypomina firmę rodzinną, w której wszyscy darzą się wzajemnie sympatią i zaufaniem. Nasi pracownicy od początku byli zaangażowani w organizowanie przedsiębiorstwa –wymyślili logo i nazwę firmy, dobrali elementy wystroju oraz przeprowadzili badanie potrzeb rynkowych. Stworzyli dla siebie przyjazne miejsce pracy w otoczeniu ludzi mobilizujących i wspierających ich przy podejmowaniu codziennych wyzwań. To zmieniło ich życie.

Jesteśmy przedsiębiorstwem, które realizuje głównie cele społeczne, nie działamy dla osiągnięcia zysku. Każda zostawiona u nas złotówka wspiera osoby mające ogromne problemy z zaistnieniem na rynku pracy. Zachęcamy do korzystania z naszych usług wszystkich, którzy chcą wnieść swój wkład w rozwój społeczności lokalnej oraz firmy, które prowadzą działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Spółdzielnia Socjalna znajduje się przy ul. Królowej Jadwigi 15, 26-600 w Radomiu