Gospoda Jaskółeczka

Rzecznik Praw Obywatelskich – dr Adam Bodnar w gościnnych progach Jaskółeczki 19 kwietnia 2016

Po spotkaniu z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami Radomia w Resursie Obywatelskiej, a także uczniami I LO im. Mikołaja Kopernika w Radomiu, Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar wraz z Pracownikami odwiedził nasze Stowarzyszenie „Wzajemna Pomoc” oraz  naszą Gospodę Jaskółeczkę. Dostojni Goście chcieli poznać Stowarzyszenie oraz Gospodę, gdyż wymieniani jesteśmy w środowisku ogólnopolskim jako przykład „Dobrych Praktyk”. Jako jedyne przedsiębiorstwo społeczne na Mazowszu działamy na otwartym rynku pracy zatrudniając osoby niepełnosprawne. Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar pytał czy współpracujemy ze stowarzyszeniami z całej Polski, które mogą być zainteresowane założeniem w swoich regionach podobnej formy działalności. Odpowiedzieliśmy twierdząco, gdyż zapraszamy  stowarzyszenia i zainteresowane grupy z kraju na wizyty studyjne. Opowiadaliśmy też o  naszej pracy i wielkim zaangażowaniu w nią osób chorujących, jak również o planach rozwojowych firmy. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich ugościliśmy serwując barszcz czerwony oraz nasze popularne pierogi z zestawem surówek i sernikiem z rosą na deser. Wręczyliśmy Rzecznikowi Praw Obywatelskich drewnianą Jaskółeczkę, aby mile wspominał chwile spędzone w naszej Gospodzie.